Gotowany kot powodem skandalu

przez bedy

W popularnym programie włoskiej telewizji publicznej RAI „La prova del cuoco”, jeden z prowadzących – Beppe Bigazzi podał przepis, jak ugotować mięso z kota. Nieszczęsne słowa zostały wypowiedziana na tydzień przed Światowym Dniem Kota, świętem zainicjowanym we Włoszech dla uczczenia tego wyjątkowego stworzenia, które towarzyszy człowiekowi od kilku tysięcy lat.
Program nadawany jest w pierwszym kanale telewizji RAI w porze obiadu i cieszy się olbrzymią popularnością. Beppe Bigazzi opowiedział telewidzom, jak w przeszłości gotowano mięso z kotów, deklarując przy tym, że kilkakrotnie próbował gotowanego kota i zapewnił przy okazji, że mięso kota jest „znacznie lepsze od mięsa innych zwierząt”. Sprawca skandalu został zawieszony, a na RAI posypały się gromy krytyki z wielu stron – podały media włoskie.
Na wypowiedź prezentera zareagowała natychmiast partia Zielonych, która zapowiedziała złożenie oficjalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez prezentera i przypomniała, że zwierzęta domowe są pod ochroną: nie można ich maltretować ani dopuszczać się wobec nich okrucieństwa.
Czytaj na: <a

Poprzedni

Karnawał ladyński od Canazei do Penii to czas balów maskowych

Marnotrawstwo po włosku

Następny

Dodaj komentarz