Grudniowy weekend w Bolonii za grosze

Linie lotnicze Ryanair.com proponują atrakcyjne ceny lotów do Bolonii – jednego z najpiękniejszych włoskich miast.

Brak pomysłów na mroźne grudniowe weekendy? Najprostszy i najtańszy sposób, aby choć na chwilę zapomnieć o zimie to wycieczka do Bolonii, jednego z najpiękniejszych włoskich miast z unikalnym studenckim klimatem i najstarszym uniwersytetem w Europie. Linie lotnicze Ryanair (Ryanair.com) jak zwykle zaskakują niezwykle atrakcyjnymi ofertami dla mieszkańców Krakowa i Wrocławia. Przykładowo, za bilety Kraków – Bolonia na 8 – 13 grudnia zapłacimy niecałe 130 zł w obie strony. Jest to idealna okazja na zrobienie przedświątecznych zakupów i znalezienia oryginalnych prezentów na najsłynniejszych bolońskich ulicach handlowych (Via dell’Indipendenza oraz Via Ugo Bassi). Oczywiście miłośnicy zwiedzania również mogą wiele zyskać, gdyż w tym okresie Bolonia nie jest zatłoczona turystami i można zwiedzać dużo swobodniej, bez kolejek i przeciskania się. Ponadto, z Bolonii są doskonałe połączenia do innych znanych włoskich miast, takich jak Florencja, Mediolan, Ravenna czy Ferrara. Przykładowo, do Florencji i Mediolanu pojedziemy pociągiem już za ok. 10 euro w jedną stronę, natomiast do Ravenny i Ferarry za ok. 8 euro. Warto również odwiedzić położone niedaleko Bolonii miasteczko Maranello, w którym znajduje się Muzeum Ferrari. Równie atrakcyjne ceny lotów z Ryanair.com znajdziemy z Krakowa na drugą połowę stycznia, najtańszy termin to 26 – 31 stycznia (70zł w obie strony).

Wybrano najpiękniejszą włoszkę 2011 roku (zdjęcia)

Muzeum Ferrari