„Il Messaggero” publikuje nieznany we Włoszech tekst Karola Wojtyły

Dziennik „Il Messaggero” przedstawił nigdy wcześniej nie publikowany i nieznany we Włoszech tekst kardynała Karola Wojtyły pt. „Reguła życia dla grupy małżeństw Humanae vitae”.

Tekst napisany został przez ówczesnego arcybiskupa Krakowa, a został zainspirowany encykliką Pawła VI z 1968 roku. Obecnie przechowywany jest w archiwum Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

Włoska gazeta w komentarzu do tego tekstu podkreśla, że Reguła jest „nadzwyczajnie aktualna”. Dodaje też: „W argumentacji przyszłego polskieo papieża, że chrześcijańskie małżeństwo może zrealizować się tylko jako doświadczenie społeczności innej od powszechnej, zawarte jest profetyczne zaniepokojenie kryzysem wartości, jaki dotyka los społeczeństw zachodnich i ich wzory”.

Włoski dziennik podał też do informacji, że tekst „Reguły” zostanie oficjalnie zaprezentowany przez Instytut Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim. Specjalna sesja z tej okazji odbędzie się 24 kwietnia w Rzymie.

1750 euro rocznie mieszkańcy Rzymu tracą przez korki uliczne

Napad na bank w Rzymie