,

Ile zapłacimy za filiżankę kawy w różnych regionach Włoch?

przez Monika Pietryga

Najdroższe espresso wypijemy w Turynie. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez włoski urząd statystyczny Istat. W zestawieniu cenowym uwzględniono pięć włoskich miast: Mediolan, Turyn, Rzym, Neapol i Palermo.

Ile miast, tyle różnych cen kawy. Średnia cena tradycyjnego włoskiego espresso wynosi 0,94 euro. Za cappuccino zapłacimy 1,27 euro. Ceny te różnią się jednak w zależności od tego, czy kawę zamawiamy na południu, czy na północy Włoch.

Najdroższą kawę we Włoszech serwują w Turynie. Koszt espresso to średnio 1,04 euro. Jeśli chcemy wypić cappuccino, to najwięcej zapłacimy za niego na Sycylii. W Palermo jedna filiżanka cappuccino kosztuje około 1,50 euro, gdy tymczasem w stolicy średni koszt cappuccino to jedyne 1.03 euro. To prawie pół euro różnicy.

Najmniej za filiżankę espresso zapłacimy w Rzymie: zaledwie 84 centy. Na drugim miejscu jest Neapol, ze średnią 87 centów za filiżankę kawy, Palermo 91 centów, Mediolan 98 centów i wspomniany wcześniej Turyn, gdzie cena kawy przekracza 1 euro.

Pomimo różnorodności cen, jednego możemy być pewni, zamawiając kawę we włoskim barze: będzie to najlepsza kawa, jaką kiedykolwiek piliśmy.

Poprzedni

Rekord Guinnessa na najwyższą wieżę z klocków Lego

Mediolan stolicą brody

Następny

Dodaj komentarz