,

Inter wyeliminował broniącą tytułu Barcelonę z Ligi Mistrzów

przez A. M.

22 maja w Madrycie Bayern Monachium zmierzy się z Interem Mediolan. W rewanżowym meczu z Barceloną na Camp Nou Inter, przegrywając 0:1, wywalczył sobie awans. Mourinho: to moja najpiękniejsza porażka.

Pierwszy mecz z Interem w Mediolanie Barcelona przegrała 1:3. Na Camp Nou, żeby liczyć na finał, musiała zatem odrobić dwubramkową przewagę drużyny Mourinho.  Wydawało się, że nie będzie z tym problemów, ponieważ od 28. minuty Nerazzurri grali w 10 – czerwoną kartkę otrzymał Thiago Motta. Katalończycy mieli przewagę, jednak do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. W drugiej połowie Inter utrzymywał defensywną grę, jednak w 84. minucie Gerard Pique dał Katalończykom nadzieję na awans, pokonując bramkarza Interu. Jednak do końca meczu wynik się nie zmienił – Barcelona wygrała 1:0, do finału Ligi Mistrzów awansował Inter. Inter Mediolan wszedł do finału po 38 latach. Włoskie gazety pełne są uznania dla trenera – Jose Mourinho. Ten przyznaje, że to najpiękniejsza porażka w jego życiu.