,

Jak dojechać z lotniska Rzym Fiumicino do centrum Rzymu?

przez bedy

Centralny port lotniczy w Rzymie (Fiumicino) zwany „Leonardo da Vinci”, położony jest około 35 kilometrów od centrum miasta. Jest on jednym z największych i najbardziej popularnych portów lotniczych w słonecznej Italii.

Lotnisko Rzym Fiumicino 

Obsługuje ponad 100 różnych linii lotniczych z całego świata, w tym popularne w Polsce firmy lotnicze takie jak Ryanair, Wizzair, i Lot.

Struktura przestrzenna portu lotniczego w Fiumicino składa się z trzech terminali, A, B, C. Terminal A przeznaczony jest dla lotów krajowych, a dwa ostatnie dla lotów międzynarodowych. Destylacje z Polski najczęściej odprawiane są w terminalu C. Pomiędzy terminalami można spokojnie przemieszczać się pieszo, istnieje jednak Shuttle bus, czyli autobus który bez przerwy kursuje pomiędzy terminalami.

Jak dojechać z lotniska Rzym Fiumicino do centrum Rzymu?

Pociąg

Najbardziej popularnym połączeniem pomiędzy lotniskiem Fiumicino a dworcem głównym w Rzymie (Roma Termini) jest pociąg „Leonardo Express”. Kursuje on co 30 minut, a czas podróży wynosi 35 minut. Jedynym mankamentem w tym połączeniu jest koszt biletu, który wynosi 9,5 Euro. Jest to dość wygórowana cena biorąc pod uwagę mały dystans pomiędzy lotniskiem a dworcem. Bilet można zakupić w punktach sprzedaży zlokalizowanych na lotnisku przy peronie, lub na dworcu głównym w Rzymie jeżeli z tamtąd rozpoczynamy naszą podróż.

Więcej informacji na temat Leonardo Express i rozkładu znajdziesz na stronie włoskich kolei państwowych
www.trenitalia.com

Autobus

Autobus to kolejna z możliwości jaką możemy wykorzystać przy przemieszczaniu się z lotniska do centrum Rzymu. Koszt niestety jest podobny do transportu szynowego i wynosi 9 euro, lub 5 euro dla dzieci do 12 roku życia. Jeżeli zakupimy bilet tam i z powrotem zapłacimy nie 9 a 15 euro. Taki cennik znajdziemy na stronie jednej z firm transportowych „terravision”. Mankament jest jednak taki iż autobus kursuje co 2 godziny zaczynając od 8:30 a kończąc o 20:30. W nocy możemy skorzystać z usług Cotral, gdzie bilet będzie kosztował nas 5 euro. Czas podróży autobusem z lotniska do centrum miasta wynosi średnio 45 minut. Bilety można zakupić w autobusach.

Strony internetowe firm transportowych:
www.terravision.it/
www.schiaffini.com/
www.cotralspa.it/

Taxi

Jest to ostatnia możliwość transportu z lotniska do Rzymu, jednak ze względu na koszt nie jest polecana. Taksówkarz może sobie zażyczyć od 40 do nawet 60 euro za transport do centrum Rzymu.

Strona internetowa lotniska Roma Fiumicino

Poprzedni

Lotnisko w Neapolu – centrum miasta, jak dojechać?

Jak dojechać z lotniska Turyn Caselle do centrum Turynu?

Następny

Dodaj komentarz