Jak przygotować dziecko na obóz wakacyjny?

Wakacje już się rozpoczęły, dlatego warto rozglądać się za ofertami wypoczynku dla dziecka. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego obozu czy kolonii wakacyjnych?

Obóz młodzieżowy za granicą to wyzwanie zarówno dla rodziców, jak ich pociech. Sprawdzian odpowiedzialności, pierwsza dłuższa rozłąka, swoiste przecięcie pępowiny. Jak przygotować dzieci na obóz młodzieżowy?

Przede wszystkim upewnij się, że wybrałeś sprawdzoną ofertę, gdzie dziecko będzie miało zapewnione regularne posiłki, troskliwą opiekę, pokój spełniający standardy higieny i bezpieczeństwa. Jak się o tym przekonać?

Sprawdź program wyjazdu – czy rozpisany jest godzina po godzinie, czy aktywności są różnorodne? Sprawdź opinie o organizatorze, przeszukaj fora internetowe, nie opieraj się jedynie na informacjach podanych na stronie komercyjnej. Jeśli firma dopiero powstała i nie ma jeszcze żadnych opinii na jej temat – nie warto ryzykować, wiele osób traktuje organizację kolonii lub obozu jako szybki pieniądz, a dzieci nudzą się, chodzą głodne, gnieżdżą w pokojach, łazienki bywają zagrzybione. Dlatego warto wygooglować także sam ośrodek, w którym zorganizowany jest obóz.

Sprawdzone obozy z ATASEM!

Polska Agencja Turystyczna ATAS jest przykładem organizatora, który zadbał o najdrobniejsze szczegóły udanego wypoczynku – dzieci mieszkają z rodzinami brytyjskimi lub na Malcie, a także w Grecji i we Włoszech. Program obozu jest urozmaicony, uwzględnia zarówno relaks i aktywny wypoczynek na plaży, ale też rozbudzanie pasji do zwiedzania i nauki języka obcego w przyjazny sposób.

Na obozie z ATASem odbywa się Niestandardowa Nauka Języka Obcego, która łączy żywy kontakt z językiem – podczas obcowania z rodzinami goszczącymi, a także z rówieśnikami w międzynarodowym towarzystwie, ze zorganizowaną nauką w najlepszych szkołach językowych.

Taka nauka języka to prawdziwe wyzwanie, przepełnione szczerą motywacją, dzieci poznają nowe zwroty i słówka podczas zwiedzania atrakcji turystycznych danego regionu. ATAS ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu obozów, warsztatów, kursów i wycieczek językowych. W programie nie zabraknie atrakcji nad wodą, lokalnych przysmaków i poznawania kultury danego kraju od podszewki.

Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg jadący na rzymskie lotnisko Fiumicino

Odwołany koncert izraelskiej piosenkarki wzbudza kontrowersje