Jak założyć konto bankowe we Włoszech

przez redakcja

Wielu z nas przyjeżdzając do Włoch, po jakimś czasie staje przed dylematem jak odnalezć się w gąszczu włoskiej biurokracji i otworzyć chociażby konto bankowe, na które mogłyby wpływać pierwsze zarobki, bądz dokonać zakupu przez internet elektronicznego biletu lotniczego do Polski.

Mimo że odwiedzanie instytucji i wszelkiego rodzaju urzędów do przyjemności nie należy, jednak jak się mawia”Nie taki wilk straszny jak jego malują”.

By otworzyć konto bankowe we Włoszech potrzebny jest nam z reguły paszport bądz nowy dowód osobisty i codice fiscale – numer identyfikacji podatkowej, który jak już poprzednio wspominałam jest wydawany przez Ufficio dall’Anagrafe Tributaria – Biuro Ewidencji Ludnosci. W zależności od typologii konta bywa, że pracownik banku moze zarządać busta paga z bieżącego miesiąca tzw dokumentu z ostanim wynagrodzeniem za zalegalizowaną pracę.

W momencie gdy jeszcze nie posiadamy pracy, a zależy nam na posiadaniu karty bankomatowej, łatwej w obsłudze i bez zbędnych kosztów, rozwiązaniem jest może być tak zwana carta prepagata, którą można otrzymać w wielu bankach bądz na poczcie. Decydując się na chyba najsłynniejszą carta prepagata ricaricabile we Włoszech – Postepay poczty włoskiej, zostaniemy poproszeni o przedstawienie paszportu i codice fiscale, po czym dokonując wpłaty 5 €, zostaniemy jej właścicielami. Carta prepagata jest o tyle użyteczna, iż stan konta regulujemy samodzielnie, dokonując wpłat na konto carta prepagata, a kupując w internecie możemy spać spokojnie ponieważ nikt nie będzie miał dostępu do naszego konta bankowego.
Kolejnym ważnym atrybutem karty bankomatowej prepagata jest fakt, iż śmiało możemy z niej korzystać W Polsce i w krajach Unii Europejskiej.

Materiał przygotowany przez:

Poprzedni

Codice Fiscale – Numer Identyfikacji podatkowej we Włoszech

Włoscy Polacy

Następny

Dodaj komentarz