,

Język włoski w karierze zawodowej

przez bedy

Wydawać by się mogło, że obecnie najważniejszy jest język angielski, ponieważ umożliwia on kontakt z dużą liczbą ludzi na całym świecie. Rzeczywiście, trudno dziś przecenić jego znajomość. Nie znaczy to jednak, że inne ważne języki europejskie nie przedstawiają żadnej wartości. Wręcz przeciwnie.

 

Chociaż oczywiście z wieloma ludźmi jesteśmy w stanie porozumieć się po angielsku, to jednak największe wrażenie zrobimy, jeżeli jesteśmy w stanie prowadzić konwersację, choćby prostą, w języku naszego rozmówcy. Sami przecież bardzo chętnie rozmawiamy z obcokrajowcami, którzy zadali sobie trochę trudu, by nauczyć się choćby podstaw polskiego.

Do najważniejszych języków europejskich należą: niemiecki, rosyjski, francuski, hiszpański i włoski. Każdy z nich ma swoją odrębną specyfikę. Opanowanie jednego z nich wydaje się być współcześnie niemal obowiązkowe, jeżeli ktoś marzy o prawdziwej karierze.

Doskonałym przykładem pożytków, jakie możemy mieć z nauki, jest język włoski. Kontakty handlowe i kulturalne z krajem leżącym na Półwyspie Apenińskim nabierają coraz większego znaczenia w polskiej gospodarce.

Włosi słyną nie tylko z Fiata. Nad Wisłę sprowadza się coraz częściej włoskie wina, sery i wędliny. Rośnie też zainteresowanie droższymi markami samochodów, takich jak Alfa Romeo czy Lamborghini, które są chlubą europejskiej motoryzacji. Na całym świecie znany jest również tamtejszy sprzęt oświetleniowy. Włosi stają się też ważnym graczami na rynku ekologicznej energii. Na razie polskie firmy nie prowadzą jeszcze z nimi szeroko zakrojonych interesów w tym temacie, jednak jest to ważna gałąź przemysłu przyszłości.

Nauka języka włoskiego wydaje się więc bardzo logicznym rozwiązaniem. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią osobę, która będzie w stanie nauczyć tego języka dobrze. Istnieją oczywiście szkoły językowe, organizujące kursy różnych języków, w tym również włoskiego, jeśli jednak zależy nam na szybkim, a więc bardzo intensywnym przyswojeniu sobie podstaw, warto poszukać bardziej optymalnego rozwiązania. W tym przypadku takim rozwiązaniem będą niewątpliwie korepetycje z lektorem. Native speaker, czyli rodowity Włoch, najlepiej skoryguje wymowę, poprawi błędy i nauczy języka, jakim mówi się w codziennych, potocznych międzyludzkich relacjach. Native speaker na pewno będzie znał wiele wartych poznania niformalnych zwrotów, których „zwykły” polskojęzyczny nauczyciel może nie znać. Lekcja z native’m jest zazwyczaj o około połowę droższa niż z polskojęzycznym lektorem, jednak warto sięgnąć do kieszeni trochę głębiej i poznawać włoski „z pierwszej ręki”. Jak znaleźć dobrego native speakera? Najlepiej z polecenia kogoś znajomego- będziemy mieli wtedy pewność, że nauczyciel będzie sprawdzony. A jeśli nikogo takiego nie znamy, z pomocą przyjdzie internet i ogłoszenia, np. na www.korepetycje24.com.

Poprzedni

Czy technologia może ułatwić życie w Rzymie?

Wycieczka do Włoch

Następny

Dodaj komentarz