,

Juventus Turyn został mistrzem Włoch

przez Patrycja Kaminska

Bianconeri zdobyli 28. mistrzostwo Włoch w pięknym stylu – drużyna nie przegrała ani jednego meczu w całym sezonie. Zespół ma na koncie 22 zwycięstwa i 15 remisów. Juventus Turyn zapewnił sobie pierwszy od 2003 roku tytuł na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek Serie A, dzięki zwycięstwu w Trieście z Cagliari 2:0 (1:0) i porażce AC Milan z Interem Mediolan w derbach Mediolanu 2:4 (1:1).

W meczu w Trieście Bianconeri zdobyli dużą przewagę i wkrótce padła pierwsza bramka, którą strzelił już w 6. minucie Mirko Vucinić. Jednak pomimo przewagi Juventus długo nie zdobywał kolejnych bramek, następna padła dopiero w 74. minucie – wynik ustalił Michele Canini, strzelając do własnej bramki.

Zdobycie mistrzostwa nie byłoby możliwe, gdyby komplet punktów w derbowym meczu z Interem zdobył AC Milan. Spotkanie na Giuseppe Meazza był doskonałym widowiskiem, z zaskakującym finałem.