,

Katastrofa statku Concordia: postępowanie sądowe zostanie wszczęte 3 marca

przez Patrycja Kaminska

Dzisiejszego ranka wznowiono poszukiwania zaginionych pasażerów włoskiego statku Costa Concordia. Zaś na 3 marca w sądzie Grosseto w Toskanii zaplanowano termin pierwszego postępowania incydentalnego w sprawie katastrofy niedaleko wyspy Giglio.

Sąd w Grosseto, który przeprowadzi postępowanie incydentalne w sprawie rozbicia statku Concordia, zmuszony był wynająć cały miejscowy teatr, aby można było pomieścić wszystkich świadków zdarzenia – tzn. ponad 4200 osób, znajdujących się na pokładzie w czasie katastrofy. Termin postępowania wyznaczono na 3 marca.

 

Tzw. postępowanie incydentalne ma ustalić okoliczności zdarzenia oraz kwestie drugorzędne, które wynikły w czasie postępowania głównego. W przypadku Concordii postępowanie to będzie dotyczyło głównie czarnej skrzynki.

 

Włoski statek Concordia uderzył o skałę i zaczął tonąć u wybrzeży Toskanii 13 stycznia. Wśród pasażerów i załogi, oprócz wielu obcokrajowców, było 12 Polaków. Łącznie na statku znajdowali się przedstawiciele 60 krajów. Wszyscy podróżujący w tym dniu na statku Concordia są zobowiązani stawić się w teatrze Moderno w Grosseto, gdzie odbędzie się postępowanie sądowe. Dokładnie w sądzie ma się pojawić 4228 osób lub ich przedstawicieli prawnych.

 

Poprzedni

Włosi niezadowoleni z sytuacji w swoim państwie

Spotkanie Donalda Tuska i Mario Montiego

Następny

Dodaj komentarz