Kiedy Orkiestra wielkich serc we Włoszech?

przez bedy

120 tysięcy wolontariuszy z 1500 sztabów zebrało 36 118 272 zł – tak w liczbach prezentuje się XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomimo wielu jej przeciwników, jak co roku był to wielki sukces. Niestety przez osiemnaście lat, Polakom mieszkającym na Półwyspie Apenińskim nie udało się zorganizować znanej na całym świecie akcji charytatywnej.
Podczas tegorocznego finału WOŚP, który odbył się 10 stycznia, już po raz drugi zbierano pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Do tej pory zadeklarowana kwota to 36 118 272 zł, ale jeszcze przez ponad miesiąc, do 20 lutego będą trwać aukcje na serwisie www.aukcje.wosp.org.pl, nasza-klasa.pl i siepomaga.pl. Rusza także akcja 1 % podatku. Jak co roku, kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy okazał się wielkim sukcesem.
Poza granicami Polski, oprócz darczyńców z polskim paszportem, do skrzynek wrzucali pieniądze także mieszkańcy, zaciekawieni inicjatywą, o której mówi się głośno na całym świecie.
Sztaby za granicą stworzono w: Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Egipcie, Austrii, Bośni i Hercegowinie, Francji, Grecji, Holandii, Irlandii Północnej, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, USA, a nawet na Szetlandach i Południowej Antarktyce.
Niestety do tej pory Polakom mieszkającym we Włoszech nie udało się zorganizować żadnego, nawet nieoficjalnego sztabu.Czyżby Polonia włoska cierpiała na znieczulicę społeczną? Więcej na:
www.naszswiat.net/wiadomoci/34-nasze-sprawy/129-kiedy-orkiestra-wielkich-serc-we-woszech.html

Poprzedni

Zagrożenia i niebezpieczeństwa w sieci

Podróż na Górę słońca

Następny

Dodaj komentarz