,

Kierowca autobusu numer 404 w Rzymie

przez Patrycja Kaminska

Jazda autobusem, nawet po tak zatłoczonym mieście jak Rzym, wcale nie musi być nudna, pod warunkiem, że podróżuje się ze swoim ulubionym kierowcą, który potrafi uprzyjemnić drogę do pracy. 35 – letni Antonio Pauciulo został okrzyknięty „księciem za kierownicą”, jest bohaterem mediów i ma swój własny klub fanów na Facebooku.

Uwielbiany przez pasażerów kierowca jeździ autobusem numer 404 w północnej części Wiecznego Miasta, między osiedlami Ponte Mammolo a Casal Monastero. Czym Antonio Pauciulo zaskarbił sobie taką rzeszę fanów? Otóż zwykłą uprzejmością. Po pierwsze, każdy pasażer jest przez niego serdecznie witany oraz żegnany. Kierowca zawsze tez jest otwarty na problemy innych i chętnie ich wysłucha właśnie podczas jazdy autobusem. W zasadzie mało kto siedzi na miejscach przeznaczonych dla pasażerów, wszyscy tłoczą się przy kabinie bohatera rzymskiej komunikacji miejskiej by z nim porozmawiać.

 

Ponadto, każdy stały pasażer autobusu 404 ma numer telefonu do kierowcy, ale to jeszcze nie koniec. Antonio Pauciulo ma też swój fanpage na Facebooku, który jest stale aktualizowany. Kierowca zamieszcza tam informacje dotyczące utrudnień na drogach czy ewentualnych zmianach w rozkładzie jazdy. Podróżni umieszczają też na niej pozdrowienia dla swojego ulubionego kierowcy, można znaleźć tam również jego zdjęcia. Strona na Facebooku ma 253 członków i nazywa się „Przyjaciele autobusu 404” (https://www.facebook.com/group.php?gid=63024778576).

Poprzedni

Sycylijski mafioso został magistrem „od haraczy”

Piraci porwali włoski statek u wybrzeży Omanu

Następny

Dodaj komentarz