,

Kilka powodów, dla których warto odwiedzić Mediolan

przez Patrycja Kaminska

Zima już prawie za nami, czas na wiosenny wypad do Mediolanu, jednego z najbardziej obleganego miasta północnych Włoch. Zamek Sforzesco, ratusz, opera La Scala, Katedra, kościoły Santa Maria Presso San Satiro, Sant’ Ambrogio, San Lorenzo Maggiore – to tylko niektóre z powodów, dla których warto przyjechać do tego niezwykłego miasta.

Mediolan zawsze był oblegany przez turystów, jednak teraz stał się jeszcze bardziej atrakcyjnym celem podróży, ze względu na dogodne i tanie połączenia z największych polskich miast, takich jak Kraków czy Wrocław.

 

W Mediolanie absolutnie nie można pominąć kościoła Santa Maria Delle Grazie. Ukryty tam skarb, „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci, rekompensuje wszystkie trudności związane ze staniem w gigantycznej kolejce przed wejściem do kościoła.

 

Da Vinci tworząc „Ostatnią wieczerzę” zastosował nowatorską technikę, która potem okazała się krótkotrwała i arcydzieło zaczęło ulegać dewastacji. Leonardo próbował jeszcze domalowywać fragmenty, które odpadały ze ściany, ale i tak nie zapobiegło to niszczeniu fresku. Już 100 lat po namalowaniu „Ostatniej wieczerzy” kolory były ledwo widoczne.

 

Dlatego też dzieło mistrza można oglądać zaledwie przez 15 minut, gdyż w celu ochrony obrazu podjęto decyzję o ograniczeniu liczby zwiedzających.

Poprzedni

Najsłynniejsze jaskinie we Włoszech

90 kalabryjskich mafiosów skazanych na więzienie

Następny

Dodaj komentarz