Klasyka i innowacja dla dzieci

Mediolan jest jedną z europejskich stolic mody. Nie tylko dla dorosłych, ale jak się okazuje także dla dzieci. 26 stycznia zamknięto tu pierwszą edycję salonu mody dziecięcej “White kids”.

Salon „White kids” poświęcony modzie dziecięcej wraz z Pitti Bimbo był kolejną okazją do międzynarodowego spotkania tego sektora. Wśród debiutantów z linią dla dzieci własnego projektu znalazła się tam Lavinia Borromeo.

„To sygnał, że rośnie sektor odzieży dziecięcej: biorąc pod uwagę, że jest zapotrzebowanie, poszukuje się nowych okazji do widoczności i nowych miejsc na rynku”- mówi Lavinia Borromeo, gość specjalny White (razem z Pinco Pallino), ze swoją kolekcją BLav (0-4 lat). Materiały basic
i wypracowane  tkaniny, modele klasyczne i jednocześnie innowacyjne, ubranie z jedwabiu na nieformalne okazje i bouclé Chanel z cięciami na żywo i kolorowymi szwami. Kolekcje złożone
z balerin, francuzek i kozaczków dzięki współpracy z przyjaciółką kolegą Giorgia Caovilla, imię szanowane w branży obuwia made in Italy.

„Nasza przyjaźń narodziła się przed BLav, później przyszedł pomysł, żeby pracować razem.”, dodaje Lavinia Borromeo. W ten sposób wyjaśnia sukces w sektorze dziecięcym w momencie,
w którym moda generalnie jest w trudnym okresie. „Dziecko  nie miało nigdy do czynienia
z ekscesami mody dla dorosłych, dlatego nie przeżywa tych samych kryzysów. Poza tym, jeśli się chce podarować coś dziecku, dziś myśli się o czymś użytecznym. I ubrania są takimi praktycznymi rzeczami właśnie, biorąc pod uwagę, jak szybko rosną dzieci…”

Dziewczynka o za długim imieniu, zakłopotanie w biurze ewidencji ludności