,

Kociaki i psiaki na przegląd. Zaczął się Sezon Prewencji!

przez Malgorzata Karkota

To już szósta edycja takiej inicjatywy we Włoszech, a co roku uczestniczy w niej ponad 3000 weterynarzy. Pomysł jest prosty. Przez cały marzec można udać się z czworonożnym przyjacielem na bezpłatną wizytę weterynaryjną, a gabinety znajdują się w każdym regionie Włoch.

Jak co roku, akcja rozpoczęła się 01 marca i potrwa do końca miesiąca. Jej celem jest szerzenie świadomości społecznej okresowych kontroli weterynaryjnych naszych domowych pupili. Inicjatywa wspiera i szerzy kulturę kontroli zdrowotnej, a jej sukcesem jest wzrost liczby gabinetów uczestniczących w akcji (np. w 2010 roku liczba chętnych do darmowego przebadania zwiększyła się o 16% w porównaniu do poprzedniego roku).

 

 

Coraz więcej chętnych odwiedza też gabinety weterynarzy. W ubiegłym roku właściciele przyprowadzili ponad 22 tysiące zwierząt, o 57% więcej niż rok wcześniej.  Akcja staje się popularna również dzięki własnej stronie internetowej, dzięki której błyskawicznie można wyszukać weterynarza najbliżej własnego miejsca zamieszkania i zdalnie umówić wizytę.

 

„2010 rok był rokiem ważnym i przełomowym” – ocenia Marina Debernardi z włoskiego przedstawicielstwa firmy Hill’s Pet Nutrition, produkującej karmę dla zwierząt i będącej jednym ze sponsorów bezpłatnych badań. – „Opracowano przepisy prawne dotyczące opieki zdrowotnej nad zwierzętami, zwiększyła się też świadomość tego, że zwierzęta przyczyniają się do utrzymania naszej, ludzkiej równowagi psychicznej i zdrowotnej. Zwierzęta są integralną częścią naszego społeczeństwa i naszym obowiązkiem, jako społeczeństwa, jest o nie dbać.”.

Poprzedni

Bezrobocie we Włoszech – 8,6% Ale… smutny rekord wśród młodych: 29,4%

Ufo w Sappada! To tylko … żart karnawałowy

Następny

Dodaj komentarz