,

Kolejni Polacy proszą o pomoc konsularną

przez bedy

Do polskiego konsulatu w Rzymie zgłosiła się kolejna grupa Polaków przebywających na obszarze Abruzji dotkniętej kataklizmem. Konsulat już przewozi ich do Rzymu.

Z informacji uzyskanych w Ambasadzie RP w Rzymie czytamy:

„w dniu dzisiejszym (8.04) do L’Aquili udały się 4 samochody Ambasady z zadaniem przewiezienia do Rzymu grupy ok. 50 Polaków, w większości z okolic L’Aquili, którzy skontaktowali się z nami i poprosili o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Polski. Grupa ta przenocuje w Rzymie (w wynajętym hotelu, Dom Polski Jana Pawła II jest już „pełny”), a następnie w najbliższym możliwym terminie wyjedzie do kraju wynajętym autokarem. Osoby zabrane z L’Aquili 6 i 7 bm. sukcesywnie powracają do Polski. W Aquili jest Pani Konsul Zuzanna Sala, która pozostanie na miejscu aż do zakończenia akcji. Nie mamy żadnych sygnałów o ofiarach śmiertelnych lub rannych wśród obywateli polskich”

Przypominamy, że polska ambasada w Rzymie uruchomiła dyżurne numery telefonów, pod którymi udzielane są informacje w sprawie trzęsienia ziemi w Abruzji i gdzie można uzyskać pomoc: 0039-06-362-04-308 oraz 0039-06-362-04-302.

Poprzedni

235 ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi we Włoszech – przed godz. 20:00 kolejny silny wstrząs o sile 5,5 w skali Richtera

Liczba ofiar cały czas rośnie!

Następny

Dodaj komentarz