,

Koloseum do remontu

przez Patrycja Kaminska

Rzymskie Koloseum nadaje się do generalnego remontu, który zacznie się najpewniej wiosną przyszłego roku. Nie wiadomo ile dokładnie miałby potrwać remont, jednak szacuje się, że powinien zostać zakończony przed 2020 rokiem, kiedy to odbędzie się letnia olimpiada, o której organizację ubiega się Rzym.

Stan Koloseum pozostawia wiele do życzenia. W tej najsłynniejszej rzymskiej budowli naliczono około 3 tysiące pęknięć muru oraz liczne szczeliny i braki różnego rodzaju, a stan zabytku jest nieustannie kontrolowany, jak podkreśla Wiceminister kultury Włoch Francesco Giro, ale uspokaja też, że sytuacja nie jest alarmująca. Zatem na razie Koloseum nie jest zagrożone, niemniej jednak im wcześniej podda się je pracom remontowym, tym lepiej.

 

Naprawa będzie sfinansowana przez prywatnego przedsiębiorcę i ma kosztować ok. 25 milionów euro, ponadto trzeba mieć na uwadze, że państwo włoskie też będzie musiało dołożyć do tego interesu około 2-3 miliony euro. Prace remontowe obejmować będą także, oprócz usunięcia szczelin, umocnienie całej struktury amfiteatru Flawiuszów i wyczyszczenie murów.

Poprzedni

Zamach w Rzymie – wybuch paczki

Miasteczko w Lacjum ma zamiar ogłosić się Księstwem Filettino

Następny

Dodaj komentarz