,

Kraina Toskanii

przez redakcja

Na obecną chwilę zdecydowana większość turystów wybiera wakacje w innym kraju, niżeli jeden z polskich kurortów. Spadające ceny zagranicznych wycieczek z pewnością przyczyniły się do wzrostu ich popularności.

Pomiędzy atrakcyjnymi ofertami na szczególne wyróżnienie zasługuje przepiękna włoska Toskania, którą od kilku lat wybierają setki Polaków. Warto się dowiedzieć, w czym tkwi sekret ogromnej popularności tego miejsca i jakie atrakcje czekają na przyjezdnych.

Myśląc o tej cudownej krainie położonej w środkowych Włoszech bez wątpienia przychodzą na myśl ciekawe budowle i elementy światowej sztuki. Zaczynając jej zwiedzanie obowiązkowym miejsce jest oczywiście stolica, a więc majestatyczna Florencja, której ulice zdobią liczne kościoły, muzea czy pałace. Ogromne bogactwo kulturowe przyciąga przede wszystkim miłośników historii, dla których takie perełki architektury jak krzywa wieża w Pizie czy Piazza del Campo stanowią obowiązkowe miejsca na turystycznej mapie świata.

Zbiór wyjątkowych budowli to jednak tylko jeden z wielu czynników powodujących tak duże zainteresowanie tym regionem. Szczególna uwaga należy się przepięknym widokom rozciągającym się nad krajobrazami, gdzie bardzo często można spotkać domy wakacyjne stanowiące perfekcyjne miejsce na spokojny odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Nie rzadko w pobliżu obiektów tego typu umieszczone są prawdziwe włoskie restauracje kuszące przepysznymi daniami, które można podkreślić toastem jednego z wykwintnych, lokalnych win. Pośród serwowanych posiłków można znaleźć różne pasty, sałatki czy oczywiście sławne i jedyne w swoim rodzaju włoskie pizze.

Tereny zajmowane przez Toskanię sięgają aż po wybrzeże Morza Tyrreńskiego, gdzie turyści znajdą duże plaże, wprost stworzone na spokojny wypoczynek w towarzystwie szumu fal lub szalone zabawy w wodzie. Podczas wyboru noclegu warto więc zwrócić uwagę na jego odległość od morza, które z pewnością będzie stanowić miejsce częstych odwiedzin. Jednym z biur oferujących apartamenty w tej okolicy jestInterhome, dzięki którym można bez problemu zarezerwować hotel w jednym z najpopularniejszych regionów Toskanii: Versilia, Costa Etrusca czy Maremma Volterra.

Biorąc pod uwagę mnogość atrakcji czekających na przyjezdnych bez wahania można stwierdzić, że kraina Toskanii powinna spełnić turystyczne gusta nawet najbardziej wymagających ludzi. Spokojny relaks, szalone chwile nad morze, delektowanie się jedzeniem czy długie krajoznawcze spacery pomiędzy zabytkowymi budowlami to tylko niektóre możliwości proponowane przez Toskanię – wymarzone miejsce na wczasy.

 

Interhome

Poprzedni

Szefowa Izby Deputowanych i przewodniczący Senatu obniżyli swoje pensje

Ponad 4 miliony Włochów w absolutnej biedzie w 2013

Następny

Dodaj komentarz