Kurs języka polskiego we Włoszech

przez redakcja

Wielu z nas, w szczególności miłośnicy języków obcych, przyzna mi rację, że język polski nie należy do najpopularniejszych i najłatwiejszych języków, a kiedy przychodzi moment, w którym pojawia się potrzeba zaznajomienia przynajmniej z podstawami naszego ukochanego języka, bywa problem.

Baza naukowa w postaci podręczników do nauki języka polskiego niestety nie oferuje nam wielkiego wyboru, a jakość niestety nie motywuje do nauki. Szkoły oferujące naukę języka polskiego dla cudzoziemców bywają, ale głównie na terenie Polski i są to najczęściej oferty pakietów wakacji w Polsce, wraz z kursem języka polskiego.

A co mają poradzić na to zdesperowane polskie mamy, które chcą wysłać na naukę podstaw języka polskiego we Włoszech, swojego włoskiego męża, córkę, teścia, albo włoską przyjaciółkę.

Na szczęście Instytut Kultury Polskiej i szkoła Interlingue jak co roku, z myślą o obywatelach Włoch pragnących uczyć się języka polskiego, proponują kursy podstaw języka polskiego w Rzymie. Oferta jest skierowana do dzieci i dorosłych, istnieje również możliwość wyboru języka polskiego w biznesie. Daty rozpoczęcia kursów to: 15 i 29 września 2008, a zajęcia odbywają się na terenie szkoły Interlingue na ulicy Visconti, 20 w Rzymie.

Korzystając z okazji, nawiążę do wątku szkół języków obcych. Czy zwróciliście uwagę, że we Włoszech, poza Interlingue, nie ma oferty prywatnych szkół, które prowadziłyby kursy języka polskiego?!

Jeżeli jednak macie informacje na temat istnienia innych ośrodków, szkół prywatnych, które prowadzą nauczanie języka polskiego dla cudzoziemców na terenie Włoch, piszcie.

Materiał przygotowany przez:

Powrót do Polski, czy na stałe we Włoszech?

Miejsca spotkań Polaków we Włoszech