La Frecciarossa

przez redakcja

Włoski superszybki pociąg będzie łączył Mediolan z Rzymem. Czas podróży to docelowo tylko 3 godziny. Jest to konkurencyjna oferta w stosunku do transportu lotniczego.
Prędkość maksymalna będzie wynosiła 300 km/h. Na początku pociąg będzie kursował na trasie Mediolan – Bolonia i będzie pokonywał ten dystans w 65 minut. W późniejszym etapie będzie już kursował na trasie Mediolan – Rzym a docelowo Mediolan – Salerno. Czas w którym ma przemierzyć trasę z Mediolanu do Rzymu ma wynosić 3 – 3,5 h.

Koszt biletu naturalnie będzie zależało od momentu rezerwacji. Im wcześniej tym lepiej. Tymczasem podawane są ceny na trasie Mediolan – Bolonia. W pierwszej klasie zapłacimy 59 euro. Natomiast na trasie Mediolan – Rzym koszt wyniesie 98 euro.

Nie jest to nazbyt konkurencyjna cena dla samolotów, gdzie tanie linie lotnicze średnio pobierają 50 – 80 euro za przelot z Mediolanu do Rzymu, lecz na pewno obejdzie się bez stania w kolejkach, protestów linii lotniczych, czekania na bagaże i inne czynności. Tym też sposobem La Frecciarossa ma przekonać biznesmenów do podróży pociągiem.

Poprzedni

Ludzie i szefowie czyli Uomini e caporali – Andrea Leogrande

Sivlio Berlusconi i Barack Obama

Następny

Dodaj komentarz