Letnia szkoła sztuk we Włoszech

przez redakcja

Jesteś miłośnikiem sztuki, chciałbyś przez chwilę poczuć się artystą ale jak dotąd nie udało Ci się zrealizować swoich marzeń? We wrześniu nadarza się okazja! Tegoroczne wakacje moźna spędzić twórczo na plenerze w Case Riglio.

Wszyscy ci, którzy pragną rozwijać swoje artystyczne zainteresowania, a nie są profesjonalistami, mają szansę na zrealizowanie najskrytszych marzeń związanych ze sztuką w pierwszej letniej szkole sztuki „Uccello”. Zajęcia prowadzone będą przez wykładowców i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Katowic i Warszawy oraz zaprzyjaźnionych artystów.

Uccello to projekt międzynarodowych plenerów dla amatorów. Idea tych warsztatów zrodziła się z chęci podzielenia się z innymi radością tworzenia i z wiary, że jest możliwe, w stosunkowo krótkim czasie, rozbudzenie w każdym, kto naprawdę tego chce, nawet w kimś , kto nigdy nie miał w ręku pędzla, jego ukrytych możliwości.
Ćwiczenia prowadzone będą według autorskich programów wyłącznie przez dyplomowanych artystów plastyków z wieloletnią praktyką zawodową, głównie wykładowców Akademii Sztuk Pięknych.

Wszyscy uczestnicy i prowadzący zakwaterowani będą w szesnastowiecznej wiejskiej rezydencji Case Riglio, która położona jest w bliskim sąsiedztwie malowniczych historycznych miast – Piacenzy, Parmy, Modeny, Cremony i odległego o kilkadziesiąt kilometrów Mediolanu. Dzięki temu uczestnicy będą mieli możliwość organizowania krótkich wyjazdów, które niewątpliwie pobudzą plastyczną wrażliwość i pozwolą poszukać inspiracji w urokliwym klimacie włoskiej sztuki romańskiej i okresu quattrocenta.
10 dniowy plan pobytu przewiduje plenerowe zajęcia malarskie, ćwiczenia kompozycyjne oraz wykłady tematyczne i dyskusje, happeningi i inne działania artystyczne. Dla zainteresowanych zorganizowany zostanie dodatkowo kurs języka włoskiego prowadzony na terenie posiadłości.

Organizatorzy pleneru zapewniają, że spędzony czas będzie naprawdę twórczy i każdy uczestnik powróci do domu z bogactwem wrażeń i z co najmniej jednym dziełem plastycznym.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w trzech terminach: 1.09-10.09, 11.09-20.09, 21.09-30.09. Wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w dwóch lub nawet w trzech plenerach.

Prawo do nauki i ulgi przy zakupie podręczników szkolnych

Nie tylko szampańska zabawa