,

Malavita. Ballada o mafii.

przez Hanna Szendzielorz

Malavita czyli ‘złe życie’, tak zatytułowany został spektakl muzyczny, który można obecnie oglądać na deskach Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie.

Malavita jest to muzyczna opowieść o mafii włoskiej, która opowiada nam po krótce historię dwóch walczących ze sobą klanów : Turich i Santinich. Wspaniale wykonane w przedstawieniu pieśni są oryginalnymi pieśniami mafii włoskiej, które po raz pierwszy zostały przełożone na język polski. Sztuka opowiada zarówno o mafijnych porachunkach, jak i o tęsknocie, dumie i honorze. Z jednej strony bohaterowie żyją od dziecka w mafijnym światku, wśród nieustających gróźb i strzelanin, więc są już tym znużeni, jednakże z drugiej strony nie widzą żadnej innej możliwości istnienia gdziekolwiek indziej…zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci, których los został już przesądzony. Najważniejszym elementem przedstawienia jest jednak muzyka, która stanowi tło dla wszystkich sensacyjnych wydarzeń i co najważniejsze jest wykonywana na żywo.

 

Sztukę polecam zarówno wszystkim zainteresowanym tradycjami i obyczajami mafii, jak i miłośnikom muzyki wywodzącej się wprost z Sycylii.

 

reżyseria: Paweł Szumiec

scenariusz i dialogi: Anna Burzyńska

scenografia: Ryszard Melliwa

kostiumy: Ryszard Melliwa

kierownictwo muzyczne: Halina Jarczyk

przygotowanie wokalne: Halina Jarczyk

inspicjent : Iwona Cieślik

Tłumaczenie włoskich pieśni mafijnych Gabrieli Buzzi i Pawła Szumca

Zespół muzyczny: Jacek Hołubowski (akordeon), Michał Półtorak (mandolina), Grzegorz Piętak (kontrabas)

 

Poprzedni

Costiera Amalfitana najniższym kosztem

Kontuzjowany Pirlo

Następny

Dodaj komentarz