Matematyka piętą achillesową młodych Włochów

przez redakcja

Jak prezentują dane włoskiego ministerstwa edukacji matematyka jest przedmiotem, z którym Włoska młodzież ma największe trudności. Aż 45,7 proc. młodzieży, która dostała promocję na kolejny rok szkolny będzie musiała nadrobić braki z matematyki.
W porównaniu do roku poprzedniego zanotowano wzrost o 2,6 proc. wśród studentów, którzy mają braki związane z tym przedmiotem.

Po matematyce kolejną zmorą Włoskiej młodzieży są języki obce. Ponad 30 proc. młodzieży, która dostała promocję na kolejny rok szkolny, posiada zaległości z języka obcego. Włosi mają również problemy z fizyką, chemią i biologią.

Dla minister edukacji, Mariastella Gelmini, „matematyka daje dla edukacji Włoskiej autentyczny alarm dydaktyczny. Problem dotyczy wszystkich studentów, niezależnie od płci, regionu czy też rodzaju szkoły. Być może należy się zapytać czy nie należałoby wprowadzić nowe metody nauczania”.

Tragedia na plaży. Obojętność Włochów czy manipulacja prasy?

Wyrzucony za brak krawatu