,

Mediolan stolicą luksusu. Hotel 7 gwiazdkowy w samym sercu miasta

przez Monika Pietryga

Najbardziej luksusowy hotel świata? Pierwsze, co przychodzi na myśl to ekskluzywne hotele Orientu, rodem z Baśni z Tysiąca i Jednej Nocy. Tymczasem najbardziej ekskluzywny hotel na świecie znajduje się w Mediolanie.

Jak podaje amerykański dwutygodnik Forbes – królem pośród hoteli jest Seven Stars Galleria di Milano. To jedyna struktura na świecie, posiadajaca 7 gwiazek, oficjalnie przyznanych przez szwajcarski organ do tego upoważniony. A wydawałoby się, że skala kończy się na 5 gwiazdkach.

 

Hotel, założony przez Alessandro Rosso w 2007 roku, zaprojektowany przez architekta Ettore Mocchettiego, znajduje się w samym sercu Mediolanu, na terenie słynnego Pasażu Wiktora Emanuela II, zwanego przez mediolańczyków „salonem miasta”. Struktura jest jednocześnie hołdem dla przeszłości i kwintesencją nowoczesności. Łączy w sobie tradycję z awangardą i najnowszą technologią.

 

Jedna doba w apartamencie suite principal o powierzchni 500 m² kosztuje 15 tys. euro. W cenę wliczona jest usługa lokaja (dostępnego o każdej porze dnia i nocy) oraz osobistego kucharza. Za dobę w pozostałych apartamentach trzeba zapłacić od 1.5 tys. euro wzwyż.

 

Poprzedni

Park Pinokia zaprasza do krainy dzieciństwa

Osuwisko skalne we włoskiej dyskotece. Ginie młody człowiek.

Następny

Dodaj komentarz