,

Meteorolodzy ostrzegają: atak zimy na północy Włoch

przez Patrycja Kaminska

Od dziś aż do weekendu zapowiadane są silne opady śniegu i mróz w północnej części Włoch. Meteorolodzy ostrzegają, że takich temperatur nie było we Włoszech od 27 lat.

Sytuacja we Włoszech przypomina słynne silne mrozy z 1956 oraz z 1985 roku, które zapisały się w historii. Wszystko jest spowodowane mroźnym prądem pochodzącym z Syberii, który wpłynął też na pogodę we wschodniej części Europy – podają włoscy meteorolodzy. Uważają też, że tegoroczny atak zimy również może stać się historyczny, nie tyle ze względu na rekordowo niską temperaturę czy intensywność opadów, lecz przez rekordowy czas utrzymania się takiej pogody.

 

Północne Włochy są zasypane śniegiem. Szczególnie duże opady miały miejsce w Ligurii, Piemoncie i w części Lombardii. Zapowiadane są dalsze opady śniegu i niskie temperatury w okresie od wtorku do weekendu w północnej części kraju. Tak mroźnej zimy nie było we Włoszech od 27 lat – powiedział Francesco Nucera, meteorolog portalu 3Bmeteo.com. Na środę przewiduje się też opady śniegu w Toskanii, Umbrii i Marche.

Poprzedni

Zmarł w Rzymie były prezydent Włoch Oscar Luigi Scalfaro

Włoskim parlamentarzystom obniżono pensje

Następny

Dodaj komentarz