Padwa

padwa-wloochy-przewodnik

Choć nie oferuje atrakcyjnej wycieczki do Watykanu, nie posiada w panoramie Wezuwiusza, i nie odkryje świątyń ze średniowiecznych czasów, to Padwa jest zakątkiem wartym zwiedzenia. Kiedy bowiem staniemy na Prato della Valle bądź na Piazza delle Erbe, to oczarowani pięknem miasta, poczujemy jego wyjątkowy klimat. … Zobacz więcej »

Perugia

parugia-włochy-zwiedzanie

Tutaj zdecydowanie podczas spaceru nie będzie towarzyszył nam szum morza, czy widok porozrzucanych rybackich sieci. Środkowa część Włoch wypełniona gajami oliwnymi i średniowieczną zabudową jest jednak tak samo magiczna i piękna jak i te nadmorskie miejscowości. Przyjedź do Perugii, gdzie oczaruje Cię zapach lawendy i … Zobacz więcej »

Bari

Chcesz wiedzieć, co oznacza włoskie la Dolce Vita? Koniecznie musisz wybrać się do malowniczego Bari. To miejsce, które przywita Cię uroczą i bardzo przyjazną atmosferą. Schowaj zegarek do szuflady i odliczaj inaczej czas, niech udzieli Ci się ta włoska radość z życia, ten spokój i … Zobacz więcej »

Rzym

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Do tego pięknego i jednego z bardziej urokliwych zakątków na ziemi każdy przynajmniej raz powinien tę drogę odnaleźć. Rzym jest wart swojej ceny, wart jest przepychania się przez tłumy i wart jest schodzonych nawet kilku par butów. Gdzie znaleźć nocleg, co … Zobacz więcej »

Mediolan

W Mediolanie zdecydowanie czas płynie szybko. To miasto, gdzie wiecznie coś się dzieje, na każdym rogu czeka nas spotkanie z najnowszymi trendami mody i propozycjami włoskich projektantów, a do tego architektura miasta wciąga, by i tutaj zwiedzić piękne bazyliki, kościoły, czy pałace. Czas popłynie wolniej, … Zobacz więcej »

Florencja – serce Toskanii

Florencja jest naprawdę pięknym, starym i imponującym miastem o śródziemnomorskim klimacie. Zaczęła ona wyróżniać się już we wczesnych latach XV wieku pod rządami Cosimo de Medici. Słynne budynki zaprojektowane w tamtych czasach to m.in. Palazzo Pitti i Galleria degli Uffizi. Dziś budynki te są muzeami, … Zobacz więcej »

Neapol

Neapol to miasto w południowych Włoszech, stolica regionu Kampania. To także drugie, co do wielkości włoskie miasto oraz jedno z najbardziej zaludnionych miejsc w Europie. Będąc we Włoszech możecie spotkać się z różnymi nazwami Neapolis z gr. znaczy tyle, co ‘’Nowe Miasto’’ Miasto” ,Napule (w … Zobacz więcej »

Toskania:Lucca

Lucca należy do toskańskich miasteczek, do których wracam zawsze z ogromną przyjemnością. Nieprzytłaczające rozmiary, piękne zabytki, bogate życie kulturalne i własny, powolny rytm życia. Nie została jeszcze opanowana przez tłumy turystów. To tu urodził się Giacomo Puccini, twórca słynnej Toski i Madame Butterfly. Lucca była … Zobacz więcej »

Toskania:Volterra

Volterra była jednym z najważniejszych miast starożytnej Etrurii, dzisiaj zwannej Toskanią. Zabytki, historia sięgająca czasów etruskich i rzymskich, piękne wyroby z alabastru co cel wycieczek wielu turystów. Podróżując po jednym z najpiękniejszych włoskich regionów warto ją odwiedzić! Volterra jest też miejscem akcji bestselerowej książki Stephanie … Zobacz więcej »