,

Międzynarodowy Festiwal Literatury w Rzymie

przez Monika Pietryga

9 czerwca w Rzymie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Literatury „Letterature”, który potrwa do końca czerwca.

Dzięki współpracy Ambasad i zagranicznych Instytutów Literatury, pomimo kryzysu, bramy Rzymu otworzą się na twórczość literatur narodowych. W programie Międzynarodowego Festiwalu „Letterature”, który rozpocznie się 9 czerwca, zaplanowano 13 wieczorów, poświęconych literaturze, zainaugurowanych wystawą fotograficzną.

 

Na XIV edycję festwalu zaproszono wielu pisarzy zagranicznych. Warto wymienić Roberta McLiam Wilsona, Matthew Thomasa, Tommiego Wieringa, Rafaela Chirbesa czy Katję Petrowskają. Nie zabraknie twórców afrykańskich- wśród zaproszonych m.in. Lola Shoneyin, Alain Mabanckou i Ileana Florescu. Włoscy pisarze, którzy wezmą udział w festiwalu to Marco Missiroli, Nicola Lagioia, Donato Carrisi, Vinicio Capossela i Concita De Gregorio.

 

Rzymskie spotkania z literaturą będą odbywać się w prestiżowych miejscach: Piazza del Campidoglio, Casa delle Letterature, Villa Bonaparte.

 

Hasłem tegoroczengo festiwalu jest pytanie „Co pozostaje do zrobienia literaturze”, skłaniające autorów z całego świata do zastanowienia się nad rolą i celem współczesnej literatury.


Poprzedni

Pojedynek serów włoskich i francuskich na Expo 2015

Róg nosorożca i kieł narwala skradzione z muzeum w Bolonii

Następny

Dodaj komentarz