,

Mieszkania socjalne dla Romów: Mediolan sprzeciwia się decyzji sądu

przez Malgorzata Karkota

Mediolańscy prawnicy złożyli odwołanie od decyzji sądu, który 20 grudnia zobowiązał gminę do przygotowania 10 mieszkań socjalnych dla tyluż rodzin romskich. Sprawa będzie ponownie rozpatrzona 13 stycznia

Mediolan, 04 stycznia – Kwestia mediolańskich mieszkań socjalnych dla Romów wraca na salę sądową. Wedle gminy, decyzja sędziego  Roberta Bichi o konieczności zapewnienia Romom mieszkań w budynkach socjalnych jest  niewykonalna. Opinię tę podtrzymują adwokatki, Maria Rita Surano i Sabrina Maria Licciardo, które wniosły odwołanie od decyzji sędziego. Zdaniem administracji miejskiej, gmina nie ma żadnego prawa do przyznawania lokali socjalnych, jak i nie ma go żaden z organów administracyjnych cytowanych w decyzji.

Z odwołania wynika, że rzeczone lokale „są przedmiotem wynajmu z ramienia instytucji charytatywnej Casa della Carità, która właśnie rozpoczęła tam prace remontowe, a więc pozostają niedostępne dla działań administracji” . Sędzia zobowiązał miasto do przekazania mieszkań do 12 stycznia, tak więc w dniu następnym odbędzie się posiedzenie kolegium sędziowskiego. Tymczasem prokuratura otworzyła postępowanie ze wstępnym zarzutem dyskryminacji rasowej.

Poprzedni

Włosi w czołówce zużycia plastikowych toreb w UE: czas na zmiany

Udine. 29-latek zmarł na ospę wietrzną: lekarze przesłuchiwani

Następny

Dodaj komentarz