,

Młodzi Włosi bez pracy

przez Monika Pietryga

Stopa bezrobocia wśród młodych Włochów sięgnęła w ubiegłym miesiącu 42,6%, co oznacza skok o 1,3% w przeciągu miesiąca. Ogólna krajowa stopa bezrobocia także wzrosła.

Bezrobocie wśród młodych Włochów podwyższyło się o 1,3% w ciągu ostatniego miesiąca. W skali kraju natomiast stopa bezrobocia osiągnęła 12,7% w lutym, czyli wzrosła o 0,1% w ciągu miesiąca – podał we wtorek włoski urząd statystyczny – Istat.

 

Szczególne trudności w znalezieniu pracy mają osoby młode, poniżej 25 roku życia. Z danych opublikowanych przez Istat wynika, że kobietom trudniej znaleźć zatrudnienie niż mężczyznom. Bez pracy pozostaje 14,1% kobiet i 11,7% mężczyzn.

 

Negatywne dane to cios dla premiera Matteo Renziego, który reformę rynku pracy uczynił jednym z głównych priorytetów swojego rządu.

 

Niestety Włochy mają jeden z najwyższych wskaźników bezrobocia w Europie. Na podstawie danych z lutego, Włochy zaklasyfikowały się na szóstym miejscu pośród 28 państw Unii Europejskiej, jeśli chodzi o najgorsze możliwości na rynku pracy.

 

Osoby poszukujące pracy najłatwiej znajdą ją w Niemczech, które mogą pochwalić się niskim bezrobociem (4,8%). Najgorszym miejscem w Europie dla poszukujących zatrudnienia pozostaje Grecja z 26% wskaźnikiem bezrobocia.

Poprzedni

Diabeł już nie ubiera się u Prady? Spadek zysków w Chinach i Europie

Czarne pomidory wkrótce w sprzedaży

Następny

Dodaj komentarz