,

Modnie znaczy świadomie. Eko odzież w centrum Turynu

przez Monika Pietryga

Na ulicy Mazzini w Turynie miało miejsce otwarcie sklepu Green Life, sprzedającego odzież ekologiczną, wyprodukowaną zgodnie z wegańskim stylem życia.

„Welcome to the Word of Fashion with Compassion” – takim hasłem marka wita swoich klientów „W Świecie Mody ze Współczuciem”.

 

Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa coraz większą popularnością cieszy się tzw. moda „zrównoważona”, czyli moda która nie zna wyzysku pracowników czy cierpienia zwierząt – moda, która szanuje zwierzęta i planetę. Brawo!

 

Ten magiczny świat otworzył dziś swoje drzwi przed mieszkańcami Turynu. GreenLife jest czwartym włoskim butikiem poświęconym ’”zielonej” modzie, w którym każdy produkt wystawiony na sprzedaż, od kolczyków po skarpetki i bieliznę, został wyprodukowany w zgodzie z naturą, z poszanowaniem praw ludzi i zwierząt.

 

Przy produkcji obuwia i dodatków wykorzystuje się odpady poddane „kreatywnemu recyklingowi” takie jak dętki opon samochodowych, bilbordy lub worki na śmieci. Hitem jest zrównoważona linia odzieżowa, stworzona dzięki powtórnemu wykorzystaniu materiałów. Ponadto, wszystkie ubrania są wykonane we Włoszech, przez lokalnych krawców i rzemieślników przy użyciu naturalnych tkanin: bawełny organicznej, konopi, bambusa, sztucznego jedwabiu, wiskozy z pokrzywy i eukaliptusa. Nawet barwniki są pochodzenia naturalnego, dzięki czemu ubrania te nie wywołują alergii.

 

Innowacyjna marka na pewno znajdzie rzesze miłośników właśnie w Turynie, którego mieszkańcy znani są z ekologicznego stylu życia. Sklepy Greenlife znajdują się już w Pizie, Florencji i Lukce.

Poprzedni

Elegancja tkwi w naturze, czyli o modowych inspiracjach włoskich projektantów

Włosi zdobywają trzecie miejsce na Eurowizji 2015

Następny

Dodaj komentarz