,

Na rowerze przez Mediolan

przez Monika Pietryga

Władze miasta Mediolanu postanowiły rozszerzyć zakres popularnego programu bikesharing – znanego jako BikeMi – na najmłodszą grupę wiekową, dając dzieciom możliwość uczestniczenia w miejskich wycieczkach rowerowych w towarzystwie mamy i taty.

Działający w Mediolanie serwis rowerowy tzw. bikesharing cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Żółte rowery miejskie to częsty widok na ulicach Mediolanu. Dzięki inicjatywie władz miasta, obok stacji rowerowej BikeMi, znajdującej się na Piazza Castello, pojawiła się „wersja mini” czyli Junior BikeMi, z rowerami dla najmłodszych.

Pierwotny zamiar był taki, by dać dzieciom w wieku szkolnym od 5 -11 lat możliwość wypożyczenia rowerów, pod warunkiem, że będą oni w towarzystwie rodziców. W ten sposób na ulicach Mediolanu pojawią się rodzinne wycieczki. Dla bezpieczeństwa dzieci, rowery dla najmłodszych wyposażone są w niebieskie kaski, które mają chronić je przed niebezpiecznymi upadkami.

Na razie Piazza Castello to jedyna stacja, gdzie można znaleźć rowery dla dzieci. Jest ich zaledwie 20. Ale radni już zapowiadają, że jeśli pomysł okaże się sukcesem, wersje mini żółtych rowerów pojawią się w różnych punktach miasta.

Loty do Mediolanu

Poprzedni

Lombardia: Hotele goszczące imigrantów ryzykują utratę licencji

Powódź na Sardynii. Ogłoszono stan klęski żywiołowej.

Następny

Dodaj komentarz