Nadchodzi era kobiecego kanału telewizyjnego

przez Magdalena Jurkowska

Od 12 maja 2010 Mediaset nadaje nowy darmowy kanał telewizyjny w systemie digital. Nazywa się La 5. Według założeń jest to telewizja dla kobiet. Na antenie mają dominować programy na tematy bliskie tej właśnie grupie widzów.

Promocja programu zajął się sam dyrektor Canale 5 Massimo Donelli, który mówił o lansowaniu kanału poświęconego kobietom. Target nowego programu włoskiej telewizji komercyjnej to kobiety w wieku 15-34 lat: „ciekawe, zdecydowane, zaznajomione z technologia i zdolne zwyciężyć w wyzwaniach osobistych”.

La 5 ma wyrażać w tym samym czasie grintę, fantazję, prostotę i zmysłowosć. Palinsest i zawartość programu stanowią według założeń transmisje Canale 5, które nie są nadawane na żywo, czyli programy satyryczne i talk show, oraz inne audycje o problematyce czysto kobiecej, jak moda, uroda, dom, kuchnia, uczucia.

Canale 5 nadaje spoty o nowym  programie.  La 5 nie ma jednak jeszcze prezenterki, która będzie jego twarzą. Wśród testimonial mają znaleźć się takie osobowości kobiece włoskiej telewizji jak Silvia Toffanin, Alessia Marcuzzi, Alessandra Amoroso i Giulia Michelini. Wśród postaci związanych z nowym programem pojawią się także oczywiście i męskie twarze.

Nie określony został jeszcze także jednoznacznie zasięg nowego programu Mediaset. Podjęta ma być decyzja, czy La 5 będzie nadawana w określonych regionach, czy też będzie mieć zasieg ogólnokrajowy.

Poprzedni

Wybrano najpiękniejsze plaże we Włoszech

Lago di Garda co zobaczyć, Windsurfing, Sirmione i Grotte di Catullo

Następny

Dodaj komentarz