,

Najbardziej romantyczne miasta we Włoszech

przez Patrycja Kaminska

Walentynki już niedługo, a romantyczna podróż to jeden z najciekawszych prezentów, jakie można podarować ukochanej osobie. Oto kilka romantycznych miast i miasteczek we Włoszech, do których warto się wybrać w walentynkową podróż.

Włochy są uznawane za jeden z najromantyczniejszych krajów świata, dlatego jest to idealne miejsce na spędzenie dnia Świętego Walentego. Oczywiście, na liście romantycznych miast nie może zabraknąć Wenecji, stolicy zakochanych, ze swoimi kanałami, gondolami i wąskimi uliczkami, w których można się romantycznie zagubić.

 

Kolejnym numerem 1 na Walentynki jest Werona, gdzie rozegrała się historia Romea i Julii. Do miasta ściągają zakochani z całego świata, a najbardziej popularnym miejscem w Weronie jest dziedziniec legendarnego domu Julii, gdzie zgodnie z tradycją, zakochani zostawiają na murze miłosne liściki. Pary czekają też w długiej kolejce, by zrobić sobie zdjęcie na najsłynniejszym balkonie świata, gdzie szekspirowscy bohaterowie wyznali sobie miłość.

 

Warto też wspomnieć o Perugii, która została uznana za najseksowniejsze miasto świata przez magazyn National Geograhpic. Perugia słynie też z czekoladek Baci, czekoladowego festiwalu i wielu romantycznych zaułków i restauracji.

 

Bardziej na południe znajduje się miasteczko Positano, również uważane za jedno z najromantyczniejszych miejsc we Włoszech. Dzięki panującemu tam łagodnemu klimatowi, Positano jest popularnym miejscem wypoczynku praktycznie przez cały rok.

Poprzedni

Włochy na 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie

San Faustino

Następny

Dodaj komentarz