,

Najlepsze wakacje tylko we włoskiej Toskanii!

przez bedy

Przepiękne widoki skąpanych w słońcu włoskich winnic i gajów oliwnych oraz pól przecinanych gdzieniegdzie strzelistymi cyprysami, to właśnie krajobraz Toskanii. Czy można wymarzyć sobie lepsze miejsce na wakacje?

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji zaczerpnąć Toskańskiego powietrza, tegoroczne wakacje, to idealny czas, aby to zrobić!

 

Włochy to idealne miejsce, w którym znajdziesz pokarm dla ciała i ducha, zrelaksujesz się, a także poznasz kulturę zupełnie inną niż polska.

 

Tutaj zwiedzisz historyczne zabytki, skosztujesz wybornej i niepowtarzalnej włoskich kuchni, napijesz się najlepszego wina i spędzisz przyjemne słoneczne popołudnia w cieniu gajów oliwnych.

 

Jeśli znajdziesz się w Toskanii, koniecznie zaplanuj wycieczkę tak, aby zwiedzić Sienne – idealnie zachowane średniowieczne miasteczko oraz Livorno – malownicze miasto położone nad brzegiem morza Liguryjskiego, którego plaże z pewnością przypadną Ci do gustu.

 

Każdy miłośnik wina zakocha się w Toskanii, która jest jednym z najstarszych regionów winnych na świecie oraz największym producentem wina we Włoszech. Dlatego jadąc przez Toskanię co i rusz natrafia się na ukryte wśród winorośli winnice. Tylko tutaj skosztujesz wybornych win prosto z najznamienitszych włoskich winnic. Dodajmy do tego długo dojrzewające sery oraz przepyszną włoską kuchnie i już wiesz, że zechcesz zostać w Toskanii na dłużej!

 

Włochy słyną również z wybornej oliwy, wystarczy kilka jej kropel, aby zmienić smak całego dania i nadać mu niepowtarzalny włoski klimat. Tutejsze gaje oliwne są, tak jak winnice, jednymi z najstarszych na świecie. Dlatego zakosztujesz tu różnego rodzaju oliwy, której z pewnością nie znajdziesz na sklepowych półkach.

 

Smakosze wiedzą, że ten region Włoch oferuje przepyszną włoską kuchnię. Tutaj nie sposób przejść obojętnie obok zapachów jakie wydobywają się z restauracji.

 

Toskania to miejsce, w którym zakocha się zarówno wielbiciel aktywnego wypoczynku, ponieważ znajdzie tu miasta warte zwiedzenia oraz wielbiciel wakacji nadmorskich. Plaża nad morzem Liguryjskim, to idealne miejsce do wypoczynku. Morze ma piękny turkusowy kolor, a piaszczysta plaża aż się prosi o rozłożenie na niej ręcznika i spędzenie kilku godzin na opalaniu się w pięknym Toskańskim słońcu.

 

W tym gościnnym kraju z pewnością poczujesz się jak u siebie. Włochom uśmiech nie schodzi z twarzy, dzięki czemu zarażają swoją pozytywną energią, dlatego warto poznać kulturę tego kraju i przenieść włoską pogodę ducha do swojego życia. Nic tak nie odpręża jak dobre samopoczucie, którego dzięki pięknej pogodnie, uprzejmości gospodarzy oraz wyjątkowemu smaku wina i kuchni włoskiej z pewnością Ci nie zabraknie.

 

Spraw, żeby wakacje 2015 roku były niepowtarzalne, i żeby na długo zapadły Ci w pamięć. Wybierz Toskanię i rozkoszuj się błogim spokojem i ciepłem płynącym z włoskiej kultury oraz wszechobecnego tu słońca.

Poprzedni

Fashion Food czyli ukłon mody w stronę jedzenia

Argentyna: Odnaleziono XVIII-wieczną książkę, skradzioną z biblioteki rzymskiej

Następny

Dodaj komentarz