,

Najnowocześniejsze pociągi w Europie

przez Patrycja Kaminska

Dobra wiadomość dla zwolenników podróży pociągiem: w marcu przyszłego roku we Włoszech zostanie uruchomiona prywatna linia szybkich pociągów, które będą osiągały prędkość do 360 kilometrów na godzinę.

Zaletą nowych włoskich pociągów ma być nie tylko zawrotna prędkość 360 kilometrów na godzinę, ale też szereg udogodnień, mających uprzyjemniać podróżnym czas spędzony w pociągu. Przewidziany jest m.in. bezpłatny Internet i telewizja satelitarna, oraz sala kinowa i miejsce przeznaczone na relaks. Wartość całej inwestycji to 600 milionów euro.

 

Te najnowocześniejsze pociągi w Europie już od marca będą kursować między największymi miastami Włoch, takimi jak Mediolan, Wenecja, Rzym, Turyn, Bolonia i Neapol.

 

Nowa linia superszybkich pociągów to inwestycja prywatnej firmy i według zapowiedzi znawców mają one zrewolucjonizować komunikację kolejową we Włoszech.  Ceny konkretnych połączeń zostaną podane już w lutym 2012, jednak już teraz wiadomo, że będą dostępne trzy różne klasy: najwyższa o nazwie Club, następnie klasa pierwsza –Prima, oraz druga – Smart.

Poprzedni

Najszybszy samochód świata zaprezentowany w Mediolanie

1750 euro rocznie mieszkańcy Rzymu tracą przez korki uliczne

Następny

Dodaj komentarz