,

Najszczęśliwszy i najsmutniejszy dzień dla Włochów na Twitterze w 2012 roku

przez Patrycja Kaminska

Naukowcy z Uniwersytetu poddali analizie posty dodawane przez Włochów na Twitterze pod względem ich nastroju. Na tej podstawie okazało się, że najszczęśliwszym dniem był dla Włochów 16 maja, zaś najsmutniejszym 23 lipca.

Miniony rok nie był szczególnie szczęśliwy dla Włochów, jednak nie był też najbardziej tragiczny. Z analiz postów na Twitterze wynika, że 45,6% wpisów miało charakter pozytywny, zaś 54% wiadomości cechował smutek lub złość.

 

Z analiz wynika, że najszczęśliwszym dla Włochów dniem był 16 maja, kiedy to świętowano dzień walki z homofobią, a także ujawniono proceder wydawania pieniędzy z budżetu na prywatne cele między innymi przez synów założyciela partii Umberto Bossiego, słynącego z wulgarnego języka. Najsmutniejszym dniem zaś okazał się 23 lipca, kiedy to spread włoskich obligacji osiągnął 516 punktów.

 

Najweselsza pora roku według włoskich użytkowników Twittera to wiosna, z 53,2% postami o pozytywnym przekazie, zaś najgorsze humory Włosi mieli na jesieni, kiedy tylko 36,9% postów miało wesoły charakter.

Poprzedni

Złodzieje odgrywali scenki na lotniskach, aby okradać podróżnych

Smog nad Rzymem – ograniczenia w użyciu samochodów

Następny

Dodaj komentarz