,

Nanni Moretti gościem festiwalu MoliseCinema 2015

przez Monika Pietryga

Tegoroczną XIII edycję festiwalu filmowego MoliseCinema swoją obecnością zaszczyci reżyser Nanni Moretti. Festiwal odbędzie się w Casacalenda i potrwa od 4 do 9 sierpnia.

Organizatorzy festiwalu filmowego MoliseCinema zdradzili nazwisko gościa honorowego tegorocznej edycji. W niedzielę 2 sierpnia, znany reżyser, autor między innymi takich filmów jak Dziennik intymny czy Pokój syna, Nanni Moretti, spotka się z publicznością w Casacalenda (Campobasso), z okazji projekcji najnowszego filmu – Moja matka.

 

Film, pokazany już wcześniej przed publicznością Festiwalu w Cannes, zostanie wyświetlony o godzinie 20:30 w kinie Cinema di Casacalenda. To nie koniec spotkań z reżyserem. W programie są jeszcze kolejne dwa, podczas których Nanni Moretti opowie o historii, miejscach i okolicznościach powstania swoich najbardziej znanych dzieł.

 

Festiwal jak co roku będzie gościł aktorów, reżyserów i ludzi filmu. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi: Edoardo de Leo, Riccardo Rossi, Daniela Marra, Stefano Fresi, Giulio Manfredonia, Silvia D’Amico, Janet De Nardis, Guglielmo Favilla, Rosaria Russo, pochodząca z Indii Vishakha Singh oraz albańska aktorka Flonja Kodheli.

Poprzedni

Włoski klub AS Roma wypożycza polskiego bramkarza

Kolejny pożar w okolicach lotniska Fiumicino. Sytuacja opanowana

Następny

Dodaj komentarz