,

Narty we włoskim Livigno – wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy – wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach

przez bedy

Kiedy śnieg zaczyna prószyć za oknem miłośnicy szusowania zazwyczaj uśmiechają się szeroko. Jednakże nawet wtedy, gdy więcej jest słońca istnieją takie miejsca na ziemi, w których nie trzeba zbytnio martwić się o odpowiednią pogodę, bowiem ona zawsze sprzyja narciarzom. Jednym z takich zakątków jest niewątpliwie Livigno, włoski raj dla wszystkich, którzy kochają szusowanie, świetne warunki do uprawiania tego sportu oraz cudowne krajobrazy.

Infrastruktura dla narciarzy, czyli można się spodziewać w tej części świata

 

W Livigno czeka aż 110 kilometrów wspaniale przygotowanych terenów narciarskich. Idealne warunki do szusowania przyciągają miłośników aktywnego spędzania czasu z całego świata. Odnajdą się tutaj przede wszystkim początkujący i średnio-zaawansowani narciarze, bowiem wiele już tu płaskich i nisko położonych terenów, które zarazem posiadają świetne nasłonecznienie. Dzięki temu nauka i zdobywanie nowych umiejętności jest niezwykle przyjemne.

 

Na wyższych partiach górskich czekają trasy oznakowane kolorem czarnym, jednakże nie są one aż tak trudne, by nie poradzili z nim sobie narciarze, którzy nie są jeszcze zaliczani do zaawansowanych. Miłośnicy mocnych doznań mogą zaś się świetnie bawić korzystając z terenów do freeride’u.

 

W Livigno czeka 7 nowoczesnych wyciągów z czego 4 to wyciągi krzesełkowe. Główna kolejka liniowa składa się z około 60-ciu niedużych wagonów, a każdy z nich może przetransportować aż 12 osób. Najwyższy punkt, do którego można się dostać dzięki wyciągom ulokowany jestna wysokości 3000 metrów. Dojazd tam zaś zajmuje jedynie kilka minut. W Livigno czekają także liczne szkółki narciarskie, w których można zdobywać doświadczenie i potrzebne umiejętności, by móc szusować bez przeszkód. Miejsca te szkolą zarówno najmłodszych jak i dorosłych już miłośników jazdy na nartach. W tej części Włoch nie zabraknie również wypożyczalni i wszelkich udogodnień, dzięki którym urlop okaże się wspaniałym przeżyciem.

 

Atrakcje dla miłośników szusowania po całym dniu szaleństw na śniegu

 

Oprócz wspaniałych doznań w trakcie jazdy na nartach Livigno oferuje także mnóstwo innych atrakcji. Jest ich tu naprawdę sporo. Można chociażby wspinać się po zamarzniętych wodospadach, spróbować jazdy psim zaprzęgiem, wybrać się na basen czy kręgle lub na wycieczkę skuterem śnieżnym. Poza tym w samym miasteczku czekają liczne restauracje, winiarnie oraz bary, a także kino czy dyskoteka.

 

Livigno ponadto należy do miejsc bezcłowych, dzięki czemu można tutaj także zrobić tanie zakupy. Ogromna ilość sklepów z niedrogimi perfumami, alkoholem czy sprzętem elektronicznym sprawia, że jest w czym wybierać.

 

Narty w Livigno to gwarancja udanego wypoczynku. Piękne widoki, mnóstwo atrakcji, wspaniale przygotowane stoki oraz świetna infrastruktura sprawiają, że szusowanie w tym miejscu to czysta przyjemność. Dodatkowo na odwiedzających czeka tutaj mnóstwo możliwości dotyczących aktywnego spędzania czasu, jak i wypoczywania wśród pysznej kuchni i wspaniałej atmosfery.

Poprzedni

Weekend w Paryżu

Weekend we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz