,

Neapol: Sex albo petardy

przez redakcja

To oświadczenie kobiet z prowincji Neapolu do swych mężów. Kobiety grożą strajkiem, jeśli ich mężowie będą wystrzeliwać petardy podczas nadchodzącego Sylwestra.
Popularny już protest obiegł wiele czołowych gazet Włoskich i serwisów internetowych. Wszystko zaczęło się w Lettere, prowincji Neapolu (niedaleko Sorrento), gdzie grupa kobiet w wieku od 25 do 45 lat postawiła ultimatum swym mężczyznom.

Pomysł został przedstawiony również asesorowi gminnemu Vincenzo Sorrentino który już wcześniej uczestniczył w programie antyfajerwerkowym. Do projektu zgłosiło się już dwadzieścia kobiet zamieszkałych w Lettere i w pobliskich miasteczkach Casola e Sant’Antonio Abate.
Asesor gminny jest pełen nadziei i odnosi się do protestu w następujący sposób: „Myślę, że odnoszenie się do relacji obustronnych może być skuteczną bronią w walce z petardami”.

Kobiety natomiast odcinają się od jakichkolwiek przesłanek mówiących o feminizmie. Pozostając anonimowe mówią: „To co jest głównym naszym założeniem to utrudnienie życia tym którzy sprzedają petardy i doprowadzają do śmierci kolejne osoby. Więc jeśli nasi mężowie nie chcą zrezygnować ze strzelania podczas nocy sylwestrowej będą musieli zdać sobie sprawę z konsekwencji seksualnych jakie ich spotkają” – zakończyły kobiety.

Poprzedni

Sivlio Berlusconi i Barack Obama

Jezioro Maggiore i Wyspy Boromejskie, co zobaczyć, porady, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz