,

Neapol zaprasza na lody o smaku pizzy

przez Monika Pietryga

Dwa najbardziej znane i lubiane włoskie przysmaki spotkały się w Neapolu, by dostarczyć smakoszom jeszcze więcej wrażeń. To właśnie tam możemy spróbować jedynych w swoim rodzaju lodów – o smaku pizzy!

Autorem nowego smaku lodów jest mistrz pizzy Gino Sorbillo. Wszystkie składniki zostały wybrane spośród najlepszych produktów Kampanii: lody na bazie mleka, śmietany i cukru Vico Equense, konfitura z pomidorów San Marzano (posiadająca oznaczenie jakości i pochodzenia DOP), rozkruszona pizza wykonana z mąki, pochodzącej z uprawy ekologicznej oraz lokalna bazylia w proszku.

 

Jesteśmy przyzwyczajeni do słonego smaku pomidorów, ponieważ w ten sposób je zwykle przyrządzamy. W rzeczywsitości ich smak nie musi być słony. Stworzyliśmy do lodów specjalną konfiturę i trzeba przyznać, że efekt jest pyszny” – komentuje mistrz Gino Sorbillo.

 

Na razie lody o smaku pizzy dostępne są tylko w pięciu lodziarniach neapolitańskich. Już planuje się jednak dystrybucję gotowych pakowanych deserów do restauracji na terenie całej Italii.

Poprzedni

Pawilon Polski ogłasza konkurs na selfie

Capri, co warto zobaczyć na Capri, rejsy Neapol – Capri

Następny

Dodaj komentarz