Nie dostał drinka: dla Sądu to dyskryminacja

Sędziowie w Rzymie przyznali racje obywatelowi z Senegalu. Nie został obsłużony w barze, teraz dostanie 5 tyś. euro odszkodowania za poniesione straty moralne.
Rzym – 18 lipiec 2008 – Odmówienie obsłużenia cudzoziemca w barze to akt dyskryminacji. Tak orzekł Sąd cywilny w Rzymie na podstawie wniesienia oskarżenia Senegalczyka, jednego z mieszkańców Rzymu. Cudzoziemiec po tym jak zapłacił za napój nie dostał go od barmana.

Według adwokatów, Senegalczyk „czekał w nieskończoność aby ktoś przyniósł mu zamówiony i zapłacony drink do stolika, podczas gdy kolejni klienci obsługiwani byli normalnie. Na jego przypomnienia, barman wyłożył zapłacone pieniądze za drinka na bar mówiąc ‘takich ludzi jak on my tutaj nie potrzebujemy’”. Sąd cywilny skazał właściciela baru na wypłacenie odszkodowania w wysokości 5 tyś. euro za poniesione straty moralne.

Czy zdarzyło wam się coś podobnego doświadczyć we Włoszech? Byliście może ignorowani w barze, w restauracji lub w innym lokalu widząc jednocześnie obsługiwanych normalnie Włochów, którzy weszli po was? Lub może wręcz przytrafiła wam się sytuacja, że odmówiono wam obsłużenia i zostaliście wyproszeni z lokalu?

Kuchnia włoska: pesto

58 dni i Neapol wyczyszczony