Niewidzialne Kolegium – Fabrizio Battistelli (konkurs!)

przez redakcja

Portal edukacyjno-informacyjny Włochy.edu.pl zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodami będą 3 zestawy książek Fabrizio Battistellego, ufundowane przez Oficynkę. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na następujące pytanie…

Wraz z kawalerem Riziero ponownie wkraczamy na włoskie salony XVIII wieku, by oddać się poszukiwaniom De cultu Sanctorum, zaginionego rękopisu Benedykta XIV. Tajemniczy rękopis, napisany przez papieża w czasach młodości, dziś może mu bardzo zaszkodzić. Chcą to wykorzystać żądni wpływów członkowie tajnego stowarzyszenia Niewidzialne Kolegium. Riziero nie zamierza im tego ułatwiać i rozpoczyna śledztwo.

W drugiej części cyklu, którego bohaterem jest Riziero z Pietracuty, nasz bohater coraz śmielej poczyna sobie nie tylko jako śledczy, ale również jako wytrawny kochanek o libertyńskim nastawieniu do uciech łoża. Między pościgami, pojedynkami na szpady i politycznymi rozgrywkami znajduje czas na pozyskiwanie względów pięknych kobiet i ich dwórek. W jego otoczeniu pojawia się też niejaki Casanova.

KONKURS

Portal edukacyjno-informacyjny Włochy.edu.pl zaprasza do udziału w konkursie, w którym nagrodami będą 3 zestawy książek Fabrizio Battistellego, ufundowane przez Oficynkę. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na następujące pytanie:

Na jakim uniwersytecie pracuje Fabrizio Battistelli?

Odpowiedzi należy przysyłać na adres: [email protected]. w terminie do 30 sierpnia. Powodzenia!

Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones w Portovenere

Wybrano najpiękniejszą włoszkę 2011 roku (zdjęcia)