,

Nowe normy bezpieczeństwa dla weneckich gondoli

przez Patrycja Kaminska

We Wenecji wprowadzono nowe zasady dotyczące wyglądu gondoli oraz ich wyposażenia. Łodzie mają być przede wszystkim bardziej widoczne i ma być ich mniej, a tym samym podróż nimi będzie bezpieczniejsza.

Według nowych rozporządzeń każda gondola pływająca po Canal Grande musi być wyposażona  w odblaskowe naklejki na burtach, system GPS oraz dobrze widoczne tablice rejestracyjne. W ten sposób władze miasta chcą zwiększyć bezpieczeństwo na weneckich kanałach.

 

Zmiany te miasto zdecydowało się wprowadzić po tragicznym wypadku z udziałem vaporetto na Canal Grande, w którym zginął niemiecki turysta, a podróżująca z nim rodzina została poważnie ranna. Do wypadku doszło w sierpniu, niedaleko mostu Rialto.

 

Obecnie na najważniejszym i największym weneckim kanale panuje ogromny ruch i chaos. Canal Grande zapełniony jest mnóstwem gondoli, wodnych taksówek, motorówek, łodzi dostawczych.

 

Dodatkowe regulacje dotyczą ograniczenia ruchu w godzinach szczytu: gondole nie będą mogły wpływać do Canal Grande przed godziną 10:30. Władze Wenecji planują zmniejszyć tym samym natężenie ruchu łodzi o 50 procent.

Poprzedni

Wielkie wycieczkowce oblegają Wenecję: czy miasto jest zagrożone?

Niemieccy naukowcy: jezioro Garda wcale nie takie czyste

Następny

Dodaj komentarz