,

Obegli i groźby sióstr zakonnych: „Pokażemy ci co znaczy Camorra”

przez redakcja

Komendant włoskich Carabinieri przeciera oczy i wytrzeszcza uszy ze zdumienia. Tym bardziej że niestosowne słowa wypowiedziały dwie siostry zakonne. Które razem mają 160 lat.
A wszystko z powodu dzierżawy i paru euro. „Cornuto. Siamo di Castelvolturno e ti facciamo sparare dalla camorra. Chi t’è muorto…” krzyczą siostry Ermelinda Ucciero i Antonietta Fabozzi pochodzące z Villa Literno na restaurację w małym miasteczku parę kilometrów od Agropoli. “Cornuto…”, wyzwiska ze strony sióstr na restaurację nie cichną. Tym bardziej że
Ksiądz Carmine Troccoli rektor sanktuarium Novi Velia który był wraz z siostrami zakonnymi uderzył krzesłem w kark młodego właściciela restauracji.

Niesłychana historia z bardziej niesłychanymi groźbami i z aktami procesowymi prokuratora Alfredo Greco który może wysłać zawiadomienie o groźbach i obrazach ze strony księdza i dwóch sióstr.

Komendant wyjaśnia, iż wszystko wiąże się z lokalem, który należy do Santa Teresa del Bambin Gesù w Qualiano a jest wykorzystywany jako restauracja. Powodem sprzeczki jest natomiast wystąpienie restauracji o formalne zalegalizowanie jego wykorzystywania. Byłby to koszt rzędu 200 euro. Jednak wszystko przerodziło się w spięcia pomiędzy siostrami zakonnymi a właścicielem.

Poprzedni

Berlusconi:

Dzięki obcokrajowcom Italia poprawia sytuację demograficzną.

Następny

Dodaj komentarz