,

Odkryto tajną grotę Berlusconiego

przez Patrycja Kaminska

W Villa Certosa na Sardynii, gdzie znajduje się rezydencja Berlusconiego, powstał podwodny tunel w stylu Jamesa Bonda na wypadek ataku na byłego szefa rządu.

Ujawniono zdjęcia tajemnej groty, sfinansowanej z publicznych pieniędzy, która powstała w 2004 roku w Villa Certosa, gdzie były premier ma swoją luksusową rezydencję. Posiadłość była miejscem okrytych złą sławą przyjęć, które w 2009 roku zdołał sfotografować Antonello Zappadu.

 

Ten sam fotograf, który mieszka obecnie w Kolumbii, na swojej stronie internetowej opublikował zdjęcia podwodnego tunelu wyrytego w skale – miał on posłużyć Berlusconiemu za schronienie w stylu agenta 007 w przypadku ewentualnego ataku na byłego premiera.

 

O istnieniu groty było już wiadomo wcześniej, sam Berlusconi próbował publicznie uzasadnić konieczność stworzenia takiego tunelu: „To tajne służby poprosiły mnie o wybudowanie schronienia, po 38 groźbach śmierci, które dostałem”. Jednak wcześniej nie było nic wiadomo o wymiarach groty ani o dekoracjach w stylu imperium rzymskiego, jakie zlecił wykonać były premier.

Poprzedni

Włosi domagają się decyzji w sprawie bezdomnych

Giorgio Caproni

Następny

Dodaj komentarz