,

Odpadł kawałek fresku z XVI wieku w Galerii Uffizi we Florencji

przez Patrycja Kaminska

Jeden z robotników, który pracował na najwyższym piętrze w galerii Uffizi we Florencji spowodował odpadnięcie fragmentu fresku z XVI wieku. Fragment odpadł z sufitu piętra znajdującego się pod robotnikiem.

Włochy są krajem, który posiada największą ilość zabytków znajdujących się na liście Unesco. Niestety, ostatnio coraz więcej słyszy się, że Italia ma problemy z utrzymaniem i konserwacją swojego dziedzictwa narodowego. Dzień po tym, jak na jaw wyszły zaniedbania przy utrzymaniu Pompejów, podano do informacji kolejny przypadek – tym razem ucierpiała słynna galeria Uffizi we Florencji.

 

Fragment fresku pochodzącego z XVI wieku odpadł z sufitu głównego korytarza muzeum. Winę ponosi robotnik, który pracował nad konserwacją zabytku piętro wyżej, jak donosi włoski dziennik Il Corriere della Sera.

 

Jak podaje Polo Museale Fiorentino, organ odpowiedzialny za utrzymanie galerii Uffizi, na szczęście uszkodzony fragment był niewielki, a resztki zostały natychmiast zebrane i zajmą się nimi specjaliści, którzy będą próbowali połączyć pokruszone elementy.

Poprzedni

Ile kosztują przedwyborcze obietnice?

Brytyjski profesor odkrył nakaz aresztowania Macchiavellego

Następny

Dodaj komentarz