Odszkodowanie dla każdego pasażera Concordii

Każdy z pasażerów włoskiego statku Costa Concordia otrzyma 11 tysięcy euro odszkodowania. Dotyczy to podróżnych, którzy 13 stycznia byli obecni na pokładzie statku, kiedy doszło do tragedii u wybrzeży wyspy Giglio na Morzu Tyrreńskim.

Porozumienie w tej sprawie zawarła federacja organizacji obrony praw konsumentów z armatorem Concordii. Jak poinformowano, odszkodowanie należy się każdemu uczestnikowi rejsu obecnemu w dniu katastrofy na pokładzie statku Concordia, niezależnie od wieku.

Zadośćuczynienie strat materialnych i niematerialnych będzie wynosić 11 tysięcy euro dla każdej z ofiar tragedii. Należy się ono także dzieciom, które uczestniczyły w rejsie za darmo.

Oprócz tego, właściciel Concordii, armator Costa Crociere, zadeklarował, że podejmie się odzyskania wszystkich dóbr, które znajdowały się na statku w dniu tragedii, także tych pozostawionych w sejfach. Jednocześnie firma zapowiedziała, że pokryje wszelkie koszty leczenia pasażerów rejsu oraz wydatki związane z podróżą do domów ofiar zatonięciu statku.

Spotkanie Donalda Tuska i Mario Montiego

Czym jest Treno della Memoria?