,

Palio 2015: Tradycyjny wyścig w Sienie już za nami

przez Monika Pietryga

2 lipca o godzinie 19:00 przez główny plac Sieny przejechali konno, ubrani w tradycyjne stroje, zawodnicy Palio – słynnego konnego wyścigu, odbywającego się w Sienie od czasów średniowiecza.

Mieszkańcy Sieny co roku odbywają niezwykłą podróż w czasie wraz z zawodnikami Palio. Ten tradycyjny konny wyścig organizowany jest na cześć Matki Boskiej dwa razy do roku: 2 lipca i 16 sierpnia. Za każdym razem przyciąga on do miasta tysiące turystów, którzy chcą uczestniczyć w tym niezwykłym widowisku.

 

Finałowa gonitwa, skłądająca się z trzech okrążeń, rozgrywana jest wieczorem na Piazza del Campo w Sienie. Zawodnicy Palio reprezentują 17 dzielnic Sieny „contrade”. Mają na sobie tradycyjne stroje w barwach wybranej dzielnicy. Każda dzielnica posiada swój herb: Aquila (Orzeł), Bruco (Gąsienica), Chiocciola (Ślimak), Civetta (Sowa), Drago (Smok), Giraffa (Żyrafa), Istrice (Jeżozwierz), Leocorno (Jednorożec), Lupa (Wilczyca), Nicchio (Muszla), Oca (Gęś), Onda (Fala), Pantera (Pantera), Selva (Las), Tartuca (Żółw), Torre (Wieża) i Valdimontone (Baran).

 

W tym roku, zwycięzcą okazał się przedstawiciel La Torre, Andrea Mari, dosiadający konia o imieniu Morosita Prima. Dziesięcioletnia klacz ma na swoim koncie 10 Palii, w tym drugie zwycięstwo.


Poprzedni

Mediolan stolicą brody

Jak bezpiecznie podróżować autobusem?

Następny

Dodaj komentarz