Papież Franciszek: Boli mnie kiedy widzę księdza czy zakonnicę w najnowszym modelu samochodu

Papież Franciszek skrytykował księży i zakonnice, którzy podążają za modą i kupują najnowsze modele samochodów. „Jeśli poczujecie taką pokusę, pomyślcie o dzieciach umierających z głodu.”

Papież Franciszek powiedział podczas spotkania w Watykanie, w którym wzięło udział 6.000 seminarzystów, że boli go, kiedy widzi księdza lub zakonnicę w najnowszym modelu samochodu oraz podkreslił, że duchowni powinni być bardziej wrażliwi na biedę.

„Kiedy widzimy, że głównym interesem danej instytucji kościelnej są pieniądze, to jest to wielkie nieporozumienie”, znaznaczył papież w swoim dyskursie, trwającym około godziny.

Dodał także, że zakup samochodu jest konieczny, jednak lepiej wybrać zwykły i skromny model, a jeśli pojawia się pokusa zakupu dobrego samochodu, najlepiej pomyśleć o dzieciach umierających z głodu.

Gondolierzy z Wenecji będą poddawani testom na trzeźwość

Włoska wyspa Budelli wystawiona na sprzedaż za 5 milionów euro